FESTİVAL HEYECANI BEYOĞLU’NDA YAŞANIYOR

Tomris Güzelyurt 4 Temmuz 2017

Yazı ve Fotoğraf : Oya Akkurt

Güne renkli eğlence dolu festivalle  başlamaya ne dersiniz? 18 mayıs ta başlayıp 5 ay 50 gün boyunca sürecek olan 11 farklı festivaller kültür sanat ve eğlence hayatına renk katıyor. Başta Beyoğlu halkı ve tüm İstanbullulara eğlence dolu dakikalar yaşatıyorlar. Gençlerin katılımı oldukça fazla rağbet görüldü. topluma enerji veriliyor adeta vaktim yok demeyin iş çıkışı katılabileceğiniz yerlerden biri Beyoğlu isterseniz hafta sonunuzu değerlendirin. 5 ay oldukça uzun bir zaman dilimi festival heyecanını yaşayın derim.

Her biri farklı içerikli festivaller burada gençlik festivali, antika festivali, açık hava filim festivali, kültürler arası sanat diyaloğu Festivali, sahaf festivali, altın eller festivali, gastronomi festivali, tasarım festivali ve bilim şenliği festivali olmak üzere Beyoğlu’na ev sahipliğini yapıyorlar.

Yaklaşan Festivaller listesinde yok yok zengin içerikleriyle enfes tatlarıyla farklı dizayn tasarlanmış tasarımlarıyla dolu festivaller Beyoğlu’nda yaşanıyor.

085

Antika festivali 15-31 Ağustosta antika severlere duyurulur. Her çeşit antika eşya bulabileceğinizi unutmayın.

Sokak Lezzetleri Festivali 18-22 Ekim’de yerini alacak kaçırmayın derim. Birbirinden lezzetli sokak yiyecekleri sunulacaktır. Enfes tatları tatmadan ayrılamayacaksınız.

Tasarım festivali 11-16 Ekim tarihleri arasında hayal gücünün konuşulduğu festivale davetlisiniz. Birbirinden sıra dışı tasarımlar ve tasarımcılarıyla tanışma vakti 11-16 Ekim tarihinde unutmayın.

Geçtiğimiz günlerde ise; Ramazan yerel tatlar festivali başta Beyoğlu halkı ve tüm İstanbullulara leziz tatlarla tanıştırdı. Bir diğer biten festivaller arasında Açık Hava Sinema Günleri Beyoğlu Gençlik Festivaline ev sahipliği yaptı Meydan akşam saatlerinde yerini Açık Hava Sinema Günleri’ne bıraktı. Beyoğlu Gençlik Festivalde ise; konser, dans, sinema gösterimleri ve söyleşileri, DJ performansları, oyun ve çeşitli spor etkinlikleri bulunuyor. Sanal Gerçeklik (Paraşüt ve Dağ Bisikleti), Mini Golf, Playstation Futbol Turnuvası, XBOX Kinect, Klasik Atari Makinaları, Tırmanma Duvarı, Canlı Langırt, Masa Tenisi Turnuvası, Komik Aynalar, Araba Simulasyonları gibi pek çok farklı oyun ve etkinlik gençlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Şu tarihlerde ziyaret kapıları açık hizmete sunulan birbirinden güzel tasarımlar takılar yerini alıyor. fiyatlar gayet uygun örneğin bir yüzük 20 TL, birbirinden farklı magnetler sadece 10 TL, regarenk bileklikler 5 TL, bu senin revaçta modelleriyle tasarlanmış çantaları ise 25 TL, küpeler 5 TL , okur severlerin ilgisini çekecek olan kitap ayraçları ise sadece 4 ve 2 TL olarak değişiyor ve günün sonunu isterseniz keyif kahvesi dilerseniz de tatlı yorgunluk kahvesi olarak diyelim. Beyoğlu kurukahvecisi 1930 beri hizmette olan bu değerli mekanda vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

Meydanı’nda 5.000 m2 alan üzerine kurulan etkinlik alanındaki festival ve etkinlik takvimi şu şekilde:

FESTİVAL PROGRAMI

 • Gençlik Festivali -18-21 Mayıs 2017
 • Açık Hava Film Festivali – 19-22 Mayıs 2017
 • Kültürlerarası Sanat Diyaloğu – 23 Mayıs 2017
 • Gastronomi Festivali – 23-25 Mayıs 2017
 • Ramazan & Yerel Tatlar Festivali – 27 Mayıs-27 Haziran 2017
 • Antika Festivali – 15-31 Ağustos 2017
 • Altın Eller Festivali – 5-17 Eylül 2017
 • Sahaf Festivali – 18 Eylül – 1 Ekim 2017
 • Bilim Şenliği – 5-7 Ekim 2017
 • Tasarım Festivali – 11-16 Ekim 2017
 • Sokak Lezzetleri Festivali 18-22 Ekim 2017
 • 093

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir